Jak stworzyć altanę z drewna

Strona główna Lista artykułów

Piotr Matula Usługi Stolarskie Paniówki przedstawia krok po kroku jak stworzyć wspaniałą altanę z drewna w swoim ogórdku. 

Gdy tylko młot się rozpoczął, zainteresowanie wokół zatoki wzrosło. Najpierw płynęła łódź na pedały; pedałujący słyszeli hałas budowlany i chcieli zobaczyć, co się dzieje. Ich komplementy wystarczyły, aby serce tego starego budowniczego puchło z dumy. Potem pojawiła się sąsiadka w dziobowym jeźdźcu. Teraz chce jeden na swoje miejsce. Według Enida i Douga - właścicieli projektu - do tej pory odbyła się wirtualna parada ciekawskich żeglarzy.
 

Inspiracja do tego projektu „pokoju na świeżym powietrzu” przyszła z nietypowego kierunku - w każdym razie w wiejskim domu: tradycyjne budynki z Bali w Indonezji. Tam typową przestrzenią mieszkalną jest otwarty, zadaszony pawilon z podniesioną podłogą, zwany belą. Podobnie jak staromodny, jednopokojowy domek, te nieskomplikowane, eleganckie konstrukcje są używane do prawie wszystkiego - jedzenia, spania, pracy, odpoczynku i rozmów. W miejscach publicznych niektóre są wykorzystywane do występów muzycznych i tanecznych, inne jako świątynie.
 

Zachowaliśmy kilka balijskich znaków rozpoznawczych - szerokie, rozkloszowane okapy do osłony i osłony przeciwdeszczowej, podłogę podniesioną do wysokości ławki, nieskomplikowany układ czterech kwadratów dla maksymalnej wszechstronności - i zamiast tego zastosowaliśmy tradycyjne kanadyjskie materiały do domków, takie jak koktajle cedrowe na dach strzechy. Ponadto dodaliśmy ukryty, odporny na mysz schowek, który jest wystarczająco pojemny, aby schować materac, kilka składanych krzeseł, matę do jogi lub kilka koszmarnych powieści i ochrony przeciwsłonecznej. Ostatecznie ten pokój na zewnątrz to przyciągająca wzrok hybryda, która będzie pasować do Twojego stylu życia w domku, ponieważ łatwo dostosowuje się do twoich ulubionych zajęć.
 

Podstawowa konstrukcja altany Ponieważ zbudowaliśmy bezpośrednio na odsłoniętej skale, przygotowanie miejsca pod altanę było dość proste. Jeśli to możliwe, wybierz płaskie miejsce, aby uprościć kompilację. Z czterospadowym dachem budowanie własnej altany wymaga dużo pracy, która nie odbywa się na poziomie gruntu - zalecam wynajęcie rusztowania, aby praca była bezpieczniejsza i szybsza. Ponadto, gdy pracujesz na dachu, bardzo ważny jest pomocnik lub dwóch na ziemi. Bezpieczeństwo przede wszystkim w takiej pracy. 1. Wypożyczyłem wiertarkę do wiercenia czterech otworów ¾ "do siodełek 6x6, osadzając ich kotwy zbrojeniowe za pomocą epoksydowego kleju kotwiącego (dostępne u dostawców przemysłowych elementów złącznych). Tam, gdzie gleba jest głęboka, umieść słupki w wypełnionych betonem sonotach 10" . Ustaw siodła dokładnie przed epoksydowaniem, aby były pionowe i kwadratowe. 2. Bez względu na to, jak ostrożny jesteś, ustawiając siodła w betonie, nadal musisz dostosować słupki do pionu i kwadratu. Najłatwiej to zrobić, wykonując jazdę próbną krótkimi kawałkami 6 x 6 w siodłach, zamiast próbować wykonać ciężkie, pełnowymiarowe słupki. W większości przypadków możesz użyć odcięć od postów. Ponieważ budowałem na równym terenie, obliczyłem z planów, że będę potrzebował 9'1½ "dla każdego ze słupków; pozostawiając margines błędu, mogłem sobie pozwolić na wycięcie 8" kawałków z moich 10'-długich 6x6. Przed cięciem dokładnie sprawdź swoją sytuację. W razie potrzeby przesuwaj krótkie elementy w siodłach, aby wszystko wyrównać i wyprostować, a następnie zastąp je słupkami o pełnej długości, powielając regulacje dokonane za pomocą krótkich odcinków.
 

 

Kontakt
+48 784 923 509

Matula Piotr Usługi Stolarskie Chudów, ul. Ogrodowa 5 w Paniówki

Śledź nas