Jak zbudować drewniany stół?

Strona główna Lista artykułów

Matula Piotr Usługi Stolarskie przedstawia krok po kroku jak zbudować drewniany stół dla początkujących stolarzy.

Wstęp

Przygotowanie stołu to świetny projekt dla początkujących stolarzy, ale może być również złożonym projektem dla bardziej doświadczonych stolarzy. Podstawowy stół składa się z blatu, nóg i fartuchów. Z kilkoma kawałkami drewna na te elementy możesz stworzyć prosty stół, który będzie pasował do twoich potrzeb.

1.) Zobacz zdjęcia tabel, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj stołu zrobić. Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów stołów, więc poświęć trochę czasu, aby rozważyć, czy chcesz. Przejdź do trybu online i wyszukaj obrazy tabel, zwracając uwagę na styl każdego z nich. Zdobądź także pomysły z katalogów mebli i czasopism o obróbce drewna.

  • Oprzyj swój wybór na swoich potrzebach, takich jak to, do czego chcesz użyć stołu i ile masz na to miejsca.
  • Na przykład możesz chcieć dużego, rustykalnego stołu kuchennego. Możesz także zrobić krótki stolik kawowy lub elegancki stolik do sypialni.

2.)  Naszkicuj szorstki projekt swojego stołu na papierze. Użyj ołówka i linijki, aby stworzyć idealny stół. Na początku nie martw się o wymiary. Zamiast tego zastanów się, jak chcesz wyglądać na gotowym stole. Wybierz funkcje, które chcesz, a następnie ustal rozmiar.

  • Gdy masz szorstki projekt, ołówek w wymiarach. Należy pamiętać, że rozmiary drewno wymienione w sklepach są 1 / 2  IN (1,3 cm) mniejsze niż rzeczywiste tarcicy, więc dodać dodatkowy 1 / 2  IN (1,3 cm) do wszystkich swoich szacunków.
  • Twoje wymiary będą się różnić w zależności od rodzaju zbudowanego stołu. Stół ma inne wymiary niż stolik nocny.

3.) Oszacuj, ile drewna potrzebujesz. Podziel swój stół na podstawowe elementy. Najprostszy stół ma blat i nogi połączone kawałkami fartucha. Jeśli planujesz dodać dodatkowe funkcje do swojego stołu, będziesz musiał zdobyć drewno również dla tych sekcji. [1]

  • Na przykład, próby dokonywania tabelę 3 2 w x 12 W (5,1 cm x 30,5 cm) płyty stołowe cięcia 61 w (150 cm), 4 4 w x4 w (10 cm x 10 cm), nóg cięcia 28 1 / 2   w (72 cm), 2 2 w x 4 w (5,1 cm x 10,2 cm) płyty fartuch cięcia 18 3 / 4   w (48 cm), a 2 2 w krotne 12 (5,1 cm x 30,5 cm), bardziej deski fartuchowe o długości 120 cm.
  • Zdobądź dodatkowe drewno za wszelkie dodatkowe funkcje dodane do stołu. Na przykład możesz dodać szyny dla dodatkowej stabilności lub dodać deski, aby przedłużyć blat stołu.

4.) Wybierz niedrogie, ale mocne drewno, takie jak sosna, na trwały stół. Sosna nie jest najtwardszym drewnem, ale jest wyborem przyjaznym dla początkujących. Nadal możesz go używać do tworzenia tabel, które trwają dekady. Niektóre typowe drewno liściaste, w tym klon i wiśnia, są również odpowiednie dla wytrzymałych stołów. [2]

  • Poszukaj innych niedrogich gatunków drewna. Do produkcji stołów można użyć jodły douglas klasy budowlanej. Drewno takie jak topola tworzy dobre meble, ale trudniej jest je odpowiednio zabarwić.
  • W przypadku projektów zewnętrznych wybierz sekwoję, cyprys lub drewno poddane obróbce, takie jak sosna poddana obróbce ciśnieniowej.

5.) Kup drewno i zrób to. Gdy wiesz, czego potrzebujesz, odwiedź sklep dla majsterkowiczów, aby go kupić. Większość sklepów wycina dla ciebie drewno, więc poproś o opiekę. Zaoszczędź sobie trochę pracy, aby od razu zacząć budować stół.

  • Możesz sam wyciąć drewno, jeśli masz stół warsztatowy, kilka zacisków i piłę tarczową lub piłę ręczną. Podczas obsługi piły należy zawsze nosić poliwęglanowe okulary ochronne i maskę przeciwpyłową.

Kontakt
+48 784 923 509

Matula Piotr Usługi Stolarskie Chudów, ul. Ogrodowa 5 w Paniówki

Śledź nas